Maas Cleanup Days:
19 & 20 maart 2027

“Samen maken we de Maas en wereld weer schoon!”

Bekijk de videoboodschap van onze Staatssecretaris!

‘Samen maken we de Maas en wereld weer schoon!’ Met die woorden sloot staatssecretaris Stientje van Veldhoven van Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat zich zojuist aan bij de Maas Cleanup en startte de openingsceremonie. Wat begon met het idee van één ondernemer resulteerde in een beweging die vandaag méér dan 5000 vrijwilligers op de been brengt voor meer dan 200 opruimacties door héél Limburg. Wat een bewustwording en beweging! Een héél groot woord van dank aan het geweldige team en iedereen die zich de afgelopen maanden heeft ingespannen. Samen maken we vandaag, op World Cleanup Day, moeder Maas plasticvrij!

Meer nieuws

1 september 2026
> cleanrivers

Van voeding tot vervuiling: wat de Maas de Biesbosch brengt

Elke dag brengt de Maas iets nieuws naar de Biesbosch: voedingsstoffen, vis en slib, maar ook afval en vervuiling. Boswachter Harm Blom vertelt waarom een gezonde rivier onmisbaar is voor dit unieke zoetwatergebied.

Lees meer

20 augustus 2026

Van ‘nee’ naar Plandelman: hoe Anton Damen mensen in beweging krijgt tegen zwerfafval

Anton Damen gelooft in de kracht van mensen die samen in actie komen. Zijn succesvolle ‘plandel’-beweging - wandelen en tegelijkertijd plastic opruimen - laat dat zien: “Als veel mensen één blikje of flesje opruimen, heb je opeens een schone stad.”

Lees meer

9 juli 2026

Kapitaal met verantwoordelijkheid: ING over transitie en een schone Maas

Vanaf dit jaar is ING voogd van Maas Cleanup. Een stevig partnership met ambitie voor de lange termijn. Aanleiding genoeg om kennis te maken met de organisatie achter dit commitment. We spreken Joeri van de Moosdijk, regiodirecteur Business Banking.

Lees meer

Bekijk meer nieuws

Stay clean: volg ons!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en blijf up-to-date
over onze acties en ons netwerk