Bijenkorf-teams op pad voor eigen Maas Cleanup
Naast de grote jaarlijkse Maas Cleanup zetten vrijwilligers hun eigen opruimactie op touw. Zondag 13 maart trokken twee teams van de Bijenkorf in Maastricht naar de Maas.
Naast de grote jaarlijkse Maas Cleanup zetten vrijwilligers hun eigen opruimactie op touw. Zondag 13 maart trokken twee teams van de Bijenkorf in Maastricht naar de Maas.
Aan de oostelijke oever gingen de twintig vrijwilligers aan de slag om vooral plastic, polystyreen en isolatieschuim te rapen. Water en wind zorgen er voor dat de resten van de grote vervuiling door het hoog water in juli 2021 in steeds kleinere stukjes uiteen vallen. Het maakt het opruimen tot het spreekwoordelijke monnikenwerk. De medewerkers van de Bijenkorf slaagden er toch in grote zakken vol afval te verzamelen.
De halfjaarlijkse opruimactie past in het beleid van de Bijenkorf. Onder het motto ‘De toekomst is groen’ werkt het bedrijf samen met leveranciers aan duurzaamheid. Daarnaast wil de Bijenkorf een bijdrage leveren aan een betere samenleving. Dat gebeurt door donaties en het faciliteren van vrijwilligerswerk door medewerkers.
Tekst & Foto: Harry Lindelauf
Duizenden vrijwilligers hebben samen met bedrijven en (natuur)organisaties gigantisch veel werk verzet om de oevers van de Maas en haar zijrivieren afvalvrij te maken.
Een rivier die het landschap boetseert
Edith Rutten en Marc Crousen zetten zich vanuit hun stichting Eijsden-Margraten Cleanup in voor een afvalvrije omgeving. Ondanks dat het af en toe een onbegonnen strijd lijkt, blijven zij zich onverminderd inzetten.