Maas Cleanup Days:
20 & 21 maart 2026

“Samen maken we de Maas en wereld weer schoon!”

Bekijk de videoboodschap van onze Staatssecretaris!

‘Samen maken we de Maas en wereld weer schoon!’ Met die woorden sloot staatssecretaris Stientje van Veldhoven van Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat zich zojuist aan bij de Maas Cleanup en startte de openingsceremonie. Wat begon met het idee van één ondernemer resulteerde in een beweging die vandaag méér dan 5000 vrijwilligers op de been brengt voor meer dan 200 opruimacties door héél Limburg. Wat een bewustwording en beweging! Een héél groot woord van dank aan het geweldige team en iedereen die zich de afgelopen maanden heeft ingespannen. Samen maken we vandaag, op World Cleanup Day, moeder Maas plasticvrij!

Meer nieuws

22 januari 2026

Van akker tot rivier: hoe landbouwkeuzes doorwerken in het water

We weten inmiddels al veel over zwerfafval. Het is zichtbaar, tastbaar, en iets wat we zélf kunnen waarnemen. Maar hoe zit het met andere vormen van watervervuiling? Die zijn misschien minder zichtbaar, maar niet minder ongezond voor mens en milieu!

Lees meer

12 januari 2026
> betterbusiness > cleanrivers

Nieuwe partner JPO maakt ruimte voor geluk

Als directeur van JPO, werkmaatschappij van VolkerWessels, zet Nadja van Es zich in voor gezonde leefomgevingen voor mens en natuur. Samen met Maas Cleanup geeft JPO ook aandacht aan een gezonde riviernatuur. “Waar we kunnen bijdragen, doen we dat”.

Lees meer

19 december 2025
> cleanrivers

Even voorstellen: Kyra Dols, een waterwetenschapper met een missie

Na een bachelor aan de Universiteit van Leiden verhuisde Kyra Dols naar het Engelse Oxford. Daar studeerde ze Water Science, Policy and Management. Sinds kort zet de geboren Sittardse haar kennis in voor Maas Cleanup.

Lees meer

Bekijk meer nieuws

Stay clean: volg ons!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en blijf up-to-date
over onze acties en ons netwerk