Maas Cleanup Days:
19 & 20 maart 2027

Jan Terlouw over #Maasindewet

Nu hoeft niemand zich verantwoordelijk te voelen voor het afval in onze rivier. Dat willen wij veranderen, door de rechten van de Maas, wettelijk te verankeren. Waarom? Kijk de video van Jan Terlouw.

Meer weten over Rechten van de Natuur, lees verder via deze link.

Meer nieuws

20 augustus 2026

Van ‘nee’ naar Plandelman: hoe Anton Damen mensen in beweging krijgt tegen zwerfafval

Anton Damen gelooft in de kracht van mensen die samen in actie komen. Zijn succesvolle ‘plandel’-beweging - wandelen en tegelijkertijd plastic opruimen - laat dat zien: “Als veel mensen één blikje of flesje opruimen, heb je opeens een schone stad.”

Lees meer

9 juli 2026

Kapitaal met verantwoordelijkheid: ING over transitie en een schone Maas

Vanaf dit jaar is ING voogd van Maas Cleanup. Een stevig partnership met ambitie voor de lange termijn. Aanleiding genoeg om kennis te maken met de organisatie achter dit commitment. We spreken Joeri van de Moosdijk, regiodirecteur Business Banking.

Lees meer

30 juni 2026

Schoon water onder druk: Nederland richting de KRW-deadline

De klok tikt voor schoon water. In 2027 moet Nederland voldoen aan de Europese Kaderrichtlijn Water, maar onze rivieren, beken en meren staan nog altijd flink onder druk. Wat doet Nederland al voor schoon water? En is dat genoeg voor 2027?

Lees meer

Bekijk meer nieuws

Stay clean: volg ons!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en blijf up-to-date
over onze acties en ons netwerk